понедельник, 18 марта 2019 г.

Як стати емоційно зрілою людиною? 26 характерних ознак зрілості

Емоційна зрілість – важлива характеристика, від якої залежить успішність людини і в соціальному, і в особистому житті. Якщо людина неспроможна контролювати свій емоційний світ, вона не усвідомлює можливостей і обмежень своєї особистості і, отже, позбавлена таких важливих рис як надійність і стабільність. 

Як зрозуміти, що Ви емоційно зріла людина?

1. Ви усвідомлюєте, що в більшості випадків причиною “поганої” поведінки інших людей є страх і тривога – а не поганий характер чи ідіотизм. Ви відпускаєте свою зацикленість на власній праведності та припиняєте думати про світ як про місце, населене монстрами або дурнями. Це робить все не таким чорно-білим спочатку, а з часом – набагато цікавішим.

2. Ви засвоюєте, що інші люди не можуть автоматично розуміти, що у вас у голові. Ви усвідомлюєте, що, на жаль, вам потрібно ясно сформулювати словами свої наміри та почуття – і не можете справедливо звинувачувати інших у тому, що вони не розуміють, що ви маєте на увазі, поки ви не сказали це спокійно та ясно.

3. Ви дізнаєтеся, і це неймовірно, що іноді ви таки розумієте деякі речі неправильно. Із великою мужністю, ви робите перші невпевнені кроки (час від часу) і просите пробачення.

4. Ви вчитеся впевненості у собі не через усвідомлення своєї величності, а розуміючи, що всі інші такі самі нерозумні, налякані та розгублені, як і ви. Ми всі миримося із цим, рухаючись вперед, і це чудово.

5. Ви перестаєте страждати від синдрому самозванця, тому що можете прийняти, що немає такого поняття як “справжній я” (чи “справжній хтось”). Ми всі, тією чи іншою мірою, намагаємося грати певну роль, стримуючи свою дурість та норовливість.

6. Ви пробачаєте своїх батьків, бо розумієте, що вони дали вам життя не для того, щоб ображати вас. Їм просто було до болю не під силу з усім справлятися і вони боролися із власними демонами. Гнів у певні моменти перетворюється на співчуття і жаль.

7. Ви дізнаєтеся про величезний вплив на настрій таких чинників як: час сну, рівень цукру в крові та рівень алкоголю, рівень фонового стресу тощо. І в результаті ви навчаєтеся ніколи не піднімати важливих спірних питань із тим, кого любите, поки кожен гарно не відпочине, ніщо інше вас не турбує і ви не поспішаєте, щоб встигнути на потяг тощо.

8. Ви розумієте, що коли близькі люди бурчать на вас, або непривітні, або мстиві, зазвичай, вони не намагаються розізлити вас. Можливо, вони намагаються привернути вашу увагу тим єдиним способом, який їм відомий. Ви навчаєтеся помічати моменти, коли кохана людина поводить себе не найкращим чином – і в гарні дні ви сприймаєте їх з любов’ю, а не з осудом.

9. Ви перестаєте сердитися. Якщо хтось робить вам боляче, ви не зберігаєте ненависть та біль днями. Ви пам’ятаєте, що життя дуже швидкоплинне. Ви не очікуєте від інших, що вони знатимуть, що не так. Ви скажете їм прямо, і, якщо вони зрозуміють, ви пробачите їх. А якщо вони не зрозуміють, ви все одно їх пробачите.

10. Ви розумієте, що оскільки життя таке коротке, надзвичайно важливо намагатися казати те, що ви дійсно маєте на увазі, зосереджуватись на тому, чого ви дійсно потребуєте, і казати тим, хто вам не байдужий, наскільки багато вони для вас значать. Напевне, варто робити це щодня.

11. Ви припиняєте вірити в ідеальність у всьому. Немає ідеальних людей, ідеальної роботи або ідеального життя. Натомість, ви повертаєтеся до того, щоб цінувати те, що  є. 

12. Ви дізнаєтеся про переваги того, щоб бути більш песимістичним щодо того, як усе вийде – і, як наслідок, перетворюєтесь на спокійнішу, більш терплячу та прощаючу особистість. Ви втрачаєте трохи свого ідеалізму і стаєте менш нетерплячою, менш жорсткою, менш сердитою особистістю.

13. Ви навчаєтеся бачити, що слабкі риси характеру кожного пов’язані з урівноважуючими сильними сторонами. І замість того, щоб просто відкидати слабкості, ви бачите всю картину: так, хтось досить педантичний, але він також неймовірно точний та непохитний у часи сум’яття. Так, хтось занадто безладний (неохайний), але він, у той же час, є неймовірно творчим і має особливе бачення. Ви усвідомлюєте (насправді), що ідеальних людей не існує – і що кожна чеснота пов’язана зі слабкістю.

14. Ви дізнаєтеся про переваги компромісу. Ви усвідомлюєте, що ви зрілі, а не слабкі, коли вчиняєте так чи інакше. Ви можете миритися з деякими незручностями, бо ви знаєте, що життя без суперечок – міраж.

15. Ви закохуєтеся не так легко. У певному сенсі це важко. Коли ви були менш зрілими, ви могли закохатися за одну мить. Тепер ви болісно усвідомлюєте, що з кожною людиною, якою б чарівною або досвідченою вона не була, буде пов’язано трохи болю при зближенні. Ви розвиваєте лояльність до того, що вже маєте.

16. Ви дізнаєтеся, що з вами досить складно жити разом. Ви втрачаєте частину своїх ідеалістичних уявлень про себе, які мали раніше. Ви входите в дружбу і стосунки, пропонуючи іншим люб’язні попередження щодо того, як і коли з вами може бути складно.

17. Ви навчаєтеся пробачати собі свої помилки та дурість. Ви усвідомлюєте непродуктивність самозацикленості, втіленої у каранні себе за минулі помилки. Все більше ви стаєте другом самому собі. 

18. Ви розумієте, що частиною того, що включає зрілість, є вміння миритися із власними по-дитячому впертими якостями. Ви перестаєте намагатися бути дорослим у кожній ситуації. Ви приймаєте, що у кожного з нас є моменти регресу – і коли ваш внутрішній дворічний малюк піднімає голову, ви вітаєте його щиро і даєте йому увагу, якої він потребує.

19. Ви розумієте, що щастя швидкоплинне. Ви усвідомлюєте, що задоволення приходить на лічені хвилини. Ви радієте, якщо день проходить без надмірних клопотів. Вам все більше подобаються квіти та вечірнє небо. Ви розвиваєте смак до маленьких задоволень.

20. Зникає тривога про те, що інші люди думають про вас. Ви усвідомлюєте, що інтелект інших людей є складним для розуміння і не намагаєтеся так старанно полірувати свій образ в їхніх очах. Що дійсно має значення – комфорт близьких людей поряд із вами. Ви перестаєте вірити у славу і починаєте покладатися на любов.

21. Ви легше сприймаєте зворотній зв’язок. Замість того, щоб думати, що той, хто критикує вас - намагається принизити вас чи помиляється, ви погоджуєтеся, що, можливо, було б непогано щось взяти до уваги. Ви починаєте усвідомлювати, що ви можете вислухати критику та пережити її – без того, щоб одягати броню та заперечувати, що взагалі була якась проблема.

22. Ви розумієте ту міру близькості до деяких ваших проблем та клопотів, з якою ви можете жити день за днем. Ви все частіше згадуєте, що вам потрібно сформувати інший погляд на речі, які завдають вам болю (погляд з іншої перспективи). Ви проводите більше часу на природі, можливо, ви заводите домашнього улюбленця (вони не настільки турбуються про проблеми, як ми) і ви цінуєте далекі галактики над вами у нічному небі.

23. Ви перестаєте так легко дратуватися через “погану” поведінку інших людей. Перш ніж сердитися або засмучуватися - ви робите паузу, щоб задуматися над тим, що вони дійсно могли мати на увазі. Ви усвідомлюєте, що може бути велика різниця між тим, що хтось сказав, і тим, що ви одразу припустили, що він мав на увазі.

24. Ви усвідомлюєте, як ваше унікальне минуле розфарбовує вашу реакцію на події – і вчитеся компенсувати викривлення, які виникають у результаті. Ви приймаєте факт, що через те, як пройшло ваше дитинство, ви маєте зараз схильність перебільшувати (домислювати) у певних сферах. Ви з недовірою ставитесь до своїх перших імпульсів і поривів щодо певних тем. Ви усвідомлюєте – деколи  не варто сліпо довіряти Вашим почуттям.

25. Ви розумієте, що ваші друзі та товариші, здебільшого, не хочуть знати ваші добрі новини та хочуть розуміти, що вас турбує і непокоїть, бо так вони можуть, у свою чергу, почувати себе менш одинокими з власним переживаннями. Ви стаєте кращим другом, тому що бачите, що ваша дружба насправді полягає у тому, щоб ділитися своєю вразливістю.

26. Ви навчаєтеся заспокоювати свої страхи не тим, що кажете собі, що все буде добре. У багатьох випадках цього не станеться. Ви формуєте здатність думати, що навіть там, де справи йдуть погано, можна спокійно вижити. Ви усвідомлюєте, що завжди є план Б; що світ великий, що завжди знайдеться кілька добрих людей навколо і що більшість найжахливіших речей, врешті-решт, можна витримати.

Головні ознаки емоційно зрілої особистості 

1) Відкритість і готовність до змін 
Емоційно зрілі люди не бояться змін. Вони розуміють, що зміни є необхідною складовою життя – і пристосовуються до них. 

2) Самоусвідомлення 
Емоційно зрілі люди добре знають свої сильні та слабкі сторони. Отже, розуміють, у яких справах можуть бути найбільш ефективними і чого їм ще треба навчитися. Вони знають, яке саме робоче середовище буде оптимальним для їхнього стилю роботи. 

3) Емпатія 
Емоційно зрілі люди здатні розуміти почуття інших людей, поважати їхні емоції, співчувати і співпереживати. Відтак, вони можуть ставити себе на місце інших людей і не сприймати вияви емоцій як особисту образу, що дуже важливо в конфліктних ситуаціях.

4) Відкидання перфекціонізму 
Емоційно зрілі люди знають, що досконалість – це недосяжний ідеал. Вони націлені на найкращий результат, але усвідомлюють обмеження, повʼязані з реальною ситуацією, і не впадають у відчай через недоліки, що їх вони добре бачать. Водночас вони здатні вчитися на своїх помилках. 

5) Врівноваженість 
Емоційно зрілі люди вміють підтримувати баланс між особистим і професійним життям, не впадаючи в жодні крайнощі. Вони добре харчуються, достатньо сплять і мають інтереси поза своєю роботою. 

6) Цікавість і здатність радіти 
Емоційно зрілим людям властива цікавість до зовнішнього світу, вони схильні його вивчати і знаходити в ньому багато приводів для захоплення. Вони не схильні судити; натомість вони налаштовані вивчати можливості. Вони ставлять запитання і відкриті для нових рішень. 

7) Вдячність 
Люди з високим рівнем емоційної зрілості завжди почуваються вдячними і постійно знаходять підстави для цього. Для них світ ніколи не буває «напівпорожньою склянкою». Вони вдоволені своїм життям і завжди мислять позитивно. Такі люди знають, як зробити світ кращим. 


Комментариев нет:

Отправить комментарий